20. maijs Liepājas DOSAV planieristu pulciņa dalībniekiem bija ievērojams datums. Šajā dienā sākās jauno planieristu sagatavošanas pēdējais, pats atbildīgākais – praktiskas apmācības.

Instruktora b. Viļņa vadībā planieristi-kursanti rūpīgi pārbaudīja abus planierus. leradās šīs dienas lidojumu vadītājs, mūsu pilsētas DOSAV komitejas priekš sēdētājs Sosedirts. Planieristj nostājās ierindā. ‘ Biedrs Sosedins paziņoja lidošanas kārtību un sadalīja pienākumus.

Drīz planieristi ieradās starta vietā. Pūta samērā spēcīgs ziemelis. Pirmos pārbaudes lidojumus veica bb. Vilnis un Sosedins.

Tad divvietīgā planiera priekšējā kabīnē viens pēc otra sēdās kursanti un sākās pirmie mācību lidojumi. Kursantu pirmais uzdevums—iepazīties ar planiera kustībām pie pacelšanās, lidojumā pa taisni, pagriezienos un pie nosēšanās. Pie vadierīcēm kursantam iesācējam vēl atļauts tikai pieskarties. Planieri no otras kabīnes vadīja instruktora drošā roka.

Līdz vakaram visi kursanti jau bija veikuši vismaz pa vienam lidojumam. Starp viņiem bija arī enerģiskās jaunietes Fridrichsone un Davidova.

E. Vilks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>