Drēgnais maijs un tam sekojošie tveicīgie vasaras mēneši J. Gagarina aviācijas kluba sportistiem ne visai bija pa prātam. Stabili gubu mākoņi, kas tik nepieciešami planieristu veiksmīgiem lidojumiem, bija visai reti viesi. Tāpēc, kā saka, bija jāķer moments.

Viens no tādiem palaimējās 22. jūlijā. Tas, protams, tika atbilstoši izmantots. Un visveiksmīgāk to spēja sporta meistars no “Sarkanā metalurga” Elmārs Malks. DIVKĀRT VEIKTAJĀ 150 KM TRIJSTŪRA DISTANCE VIŅA VADĪTAIS PLANIERIS SASNIEDZA 88,58 km VIDĒJO STUNDAS ĀTRUMU, KAS IR JAUNS REPUBLIKAS REKORDS. Par tā kvalitāti var spriest kaut vai no tā, ka vecais pārspēts par apmēram 30 km stundā.

Neraugoties uz spēcīgo vēju, gagariniešu instruktors, sporta  meistars Mārtiņš Dirnēns 13. augustā tomēr nolēma pievarēt grūto 200 km trijstūra maršrutu. Turklāt ar pasažieri uz borta, kura lomā šoreiz bija jaunais sportists Aivars Zvagulis. 
Grūtos apstākjos SASNIEGTAIS REZULTĀTS 44,76 km STUNDA SĀJĀ DISTANCE IR REPUBLIKAS PIRMREKORDS DIVVIETĪGĀ VARIANTĀ. 

Vēl sarežģītākos meteoroloģiskos apstākļos notika lidojums uz noteiktu mērķi 3. septembri. Ari divvietīgā variantā. Tikai šoreiz Mārtiņa pasažieris bija Aivara kolēģis darbā (abi metalurgi) un sportā Arnis Māķēns.

Mākoņi bija zemi, un lidojums līdz pat Bauskai (ši Zemgales pilsēta ari bija nospraustais mērķis. V. A.) noritēja zemāk par tūkstoš metriem. Septiņas reizes kad nonācām līdz 400 metriem likās, ka tālāk netiksim, bet galu galā mērķi tomēr sasniedzām, stāsta M. Dirnēns. 

Tātad 179 KILOMETRI BIJA AIZ MUGURAS. BET LIDOJUMĀ UZ NOTEIKTU MĒRĶI DIVVIETĪGĀ VARIANTĀ ARĪ TAS IR JAUNS REPUBLIKAS REKORDS.

Iepriecinoši, ka kluba pieredzes bagātajiem sportistiem aug daudzsološa jaunā maiņa. Šogad pirmo reizi maršrutus mākoņu trasēs sekmīgi veikuši un līdz ar to ieguvuši otro sporta klasi Daina Race, Edvīns Auders, Andris Mūrnieks, Auseklis Laišis. Aivars Zvagulis un Artis Bērziņš.

V. Ante

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>