Sarunai ar PSRS ši gada absolūto čempioni planierismā Dainu Vilni tika ne vairāk ka minūtes 10—15. Tās laiku šoreiz limitēja steiga. Čempioni jau gaidīja automašīna, lai trauktos uz Rīgu un laikā paspētu uz tālāko maršrutu, kura galapunkts Rumānija. Turienes mākoņu trasēs Dainai būs jicīnās gadskārtējos mačos ar sociālistisko valstu izcilākajām planieristom.

Sarunas prologā nācās uzklausīt čempiones pārmetumus. Par “pierakstījumiem” viņas sasniegumu kontam. Pārmetumu lauvas tiesa gan bija veltīta «pierakstījumu» pirmavotam.

Šoreiz Centrālajai televīzijai, kuras informatīvajā programmā «Laiks» sporta komentētājs ziņoja ne vien par D. Vilnes izcīnīto valsts absolūtās čempiones titulu, bet ari par viņas rezultātu 500 km distancē, kas pārāks par līdzšinējo sieviešu pasaules rekordu.

Bet mēs, sievietes, šajos mačos piecsimt nieku vispār nelidojām un, protams, netikām gudras, no kurienes gan televīzija šādas ziņas grābusi, tā Daina.

Nu ko atliek tikai pārvilkt svītru šai TV «pīlei» (starp citu, uz tās uzķērās arī šīs sarunas un «Komunista» publicētās informācijas autors) un parunāt par mūsu pilsētas spārnotās pārstāves reālo ieguldījumu valsts čempionātā.

Gribas sākt ar kādu repliku, kuru izmeta viens no mūsu dialoga klausītajiem: «Nu gandrīz vai kā Maradonna pasaules futbola mačos!»

Kaut gan pavisam no citas sfēras, salīdzinājums tomēr trāpīgs. Padomat tikai Meistarsacīkšu piecos lidojumu maršrutos četras meda|as un tikai vienā «par matu no bronzas» ceturtā vieta. Turklāt visu kalumu medaļas. Un ko sevišķi gribas uzsvērt ka zelta kalums izcīnīts divās visgarākajās un līdz ar to visgrūtākajās — 310 un 321 km trijstūra distancēs. Pa sudrabam un bronzai tika attiecīgi 250 un 161 km trijstūros. Un, protams, vel lielā zelta medaļa par uzvaru
daudzcīņā. Piebildīsim par, visai pārliecinošo uzvaru, jo sudraba laureāte, Dainas ilggadējā sāncense, izcilā mākoņu trašu meistare no Igaunijas Nadježda Rjatipova no viņas atpalika par 95 punktiem. Taču lielā zelta medaļa tika ari Nadježdai par uzvaru daudzcīņā PSRS Tautu spartakiādē. Tiesa, tikai pateicoties tam, ka Dainas izcīnītie punkti spartakiādes pūram nebija paredzēti.

Kāpēc?

– Šoreiz nolēmu startēt tikai čempionātā. Individuāli. Lai republikas komandā iekļautu citu planieristi. Šinī gadījumā Valentīnu Supi no Valmieras kluba. Starp citu, abas pārī arī lidojām. Pec kopīgi izstrādātajiem taktikas variantiem.

Kas ar to tika iegūts vai zaudēts? Liksim uz svaru kausiem. Jā, nepārstāvot republikas komandu, Dainai šoreiz pagāja secen ari otrais (spartakiādes) absolūtās čempiones nosaukums. Toties V. Supes izcīnītais spartakiādes zelts un bronza atsevišķas distancēs un piektā vieta daudzcīņā, kā ari iekļūšana PSRS planieristu saimes pirmajā (augstākajā. V. A.) līgā mūsu republikas plānierismam ir krietns ieguvums.

V. ANTE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>