24.03.1989

Topavasar, pirms 30 gadiem, Liepājas planieristi jauno lidošanas sezonu pirmo reizi uzsāka, apvienojušies klubā. Jāpiebilst, ka tas tobrīd bija pirmais sabiedriskais aviācijas sporta klubs Latvijā, kā ari viens no pirmajiem Padomju Savienībā. Bet vēl pēc diviem gadiem, reizē ar Jurija Gagarina vēsturisko lidojumu kosmosā, klubs sāka saukties pasaules pirmā kosmonauta vārdā.

Atskatoties uz aizvadītajiem gadiem, jāatzīst, ka tie bijuši visai raženi. Daudzkārt izcīnīts PSRS labākā sabiedriskā, bet pēc pāriešanas «valsts maizē» arī labākā aviācijas tehniskā sporta kluba nosaukums. Ja neskaita Kauņas klubu, tad ar tik priekšzīmīgu materiālo bāzi, kāda izveidojusies spārnotā kolektīva iniciatīvas un aktivitātes rezultātā, nevar lepoties neviens cits visā Savienībā.

Taču galvenais ilggadīgā darba rezultāts kluba saimes devums «piektajam okeānam». Pie gaisa laineru, sporta lidmašīnu un planieru stūrēm pa tā trasei traucas desmitiem gan bijušo, gan pašreizējo Liepājas gagariniešu, bet izcilāki, no tiem kluba pamatlicējs Edvīns Vilnis (seniors, bet juniors gagarinieš tagadējais vadītājs), Eiropas čempione pasaules rekordiste planierismā Daina Vilne, ilggadējais lidotājs izmēģinātājs, bet tagad nesen nodibinātās Latvijas aviācija biedrības valdes priekšsēdētājs Voldemārs Upleja un vēl ne viens vien uz laiku laikiem ieies republikas aviācijas vēsturē.

Sakarā ar trīsdesmitgadi 1. aprīli klubs organizē tā pašreizējā kolektīva tikšanās ar veterāniem, sakarā ar ko aicina veterāni, atsaucieties! Vai nu atnāciet uz klubu K. Marksa ielā 23, vai ari piezvaniet pa tālruni 25955, lai saņemtu tuvākas ziņas par jubilejas vakara norisi.

Un neatlieciet to uz pēdējo minūti.

Kluba padome

Comments are closed.