Kad pilsētas meistarsacīkšu dalībnieki planierisma sportā nostājās atklāšanas parādē, visi skumīgi vērās pelēcīgo mākoņu aizvilktajās debesīs. Bet planieristi gaidīt pieraduši. Un sagaidīja. Aizsteidzoties notikumiem priekšā, jāatzīmē, ka sacensību programma ātrumlidojumi pa 100 km, 2XIOO km, 2X150 km trijstūra maršrutiem, kā arī tālumā pa lauztu līniju tika veiksmīgi izpildīta. Mākoņu trases šoreiz kopsummā nolidoti bezmaz 8000 km līdz šim nebijis sasniegums. Turklāt ar izciliem rezultātiem. Cetii sporta meistari E. Stcnclavs, V. Vēsmiņā, M. Dirnēns un I. Kadiķis atkārtoja visas sporta meistara normas (tādas ir tris), bet pirmās klases sportista P. Petersona kontā, izpildīta viena šāda norma. Turklāt, un tas jo sevišķi lepriecina, sacensības paradīja, ka vecajiem «asiem* aug teicama jaunā maiņa. Pērnie «otrklasnieki» D. Rače, E. Auders un A. Klaišis šajās dienās kļuva nevien pirmās klases sportisti, bet katram no viņiem jau iz-pildīts arī viens sporta meistara normatīvs. Tāds ir Brī A. Māķena kontā. Diemžēl tas viņam šoreiz jāieskaita pirmās klases rēķinā, jo tikai šajas sacensībās viņš ieguva tiesības saukties par otrās sporta klases planieristu.

Cīņas mākoņu trases šoreiz bija sevišķi sīvas un rezultāti visai blīvi. Pat jaunieši, kuri tiesnešu protokolos ierakstīti otrajā grupā, pavisam maz atpalika no rūdītajiem pirmās grupas vīriem.

Nedaudz par rezultātiem. Pirmajā grupā uzvaru un līdz ar to pilsētas absolūtā čempiona nosaukumu izcīnīja Ēriks Stenclavs. Otrais – Paulis Pētersons, bet trešais Vilnis Vēsmiņš. Te jāpiebilst, ka gan Vēsmiņš, gan Mārtiņš Dirnēns, kuri abi ir J. Gagarina kluba instruktori, varēja uzrādīt ievērojami labākus rezultātus. Taču viņi savas personīgās intereses šoreiz atbīdīja otrajā vietā, un vispirms sēdās pie lidmašīnas stūres, lai ātrāk uzvilktu gaisā pārējos sacensību dalībniekus. Un tikai tad, pārsēdušies planierī, paši devās cīņā par Čempionu tituliem Bet citi, kuriem, protams, meteoapstākļi bija visizdevīgākie, tajā laikā jau bija tālu…

Otrajā grupā uzvaras lauri tika uzņēmīgajai daudzsološajai plānieristei Dainai Račei. Otrais Arnis Māķēns, bet trešais Edvīns Auders.

Par labiem rezultātiem sportisti pateicīgi arī kluba inženierim Raimondam Holštromam. Visa tehnika darbojās bez kļūmēm. Tāpat kluba priekšniekam Gustavam Gēgersonam un galvenajam tiesnesim Verneram Tūbelim par sacīkšu teicamo or ganizāciju.  

V. Ante

Attēlā: lūk, viņi – jaunās maiņas pārstāvji.

  • Uz pjedestālā augstākā pakāpiena – LPI pirmā kursa studente D. Rače,
  • metalurgs A. Māķēns (no labās)
  • un Mašīnbūves rūpnīcas inženieris E. Auders.

I. Mackusa foto

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>