Es redzēju, svētdien cīruļpāris, no ligzdas iztraucēts, uzspurdza debesīs un trīsuļoja tur, zilgmē, blakus sudrabainajiem planieriem un blakus izpletņu krāsainajiem kupoliem. Bet no zemes to visu atgāztām galvām un saviļņoti vēroja vairāki desmiti tūkstošu liepājnieku. Jā, saviļņoti, jo lidošana ir un laikam mūždien arī paliks tāda aizgrābjoša padarīšanai ko nemaz nevar vienaldzīgām acīm vērot. Lai pilnveidojas tehnika, lai kļūst aizvien meistarīgāki sportisti, cilvēka lidojums no tā tikai kļūst vēl aizraujošāks un brīnišķāks.

Nevienu bridi nebija debesis tukšas. Planieristiem sekoja izpletņu lēcēji, tos nomainīja jauno konstruktoru darinātie lidmodeļi, tad atkal augšup kā lielas spāres šāvās bezmotora lidaparāti, vēl un vēl zilgmē plauka izpletņu ziedi. Lieliski organizēti, aviācijas sporta svētki Lidostā noritēja secīgi un raiti. Aviācijas Izstāde, lidojuma meistarības demonstrējumi, savlaicīga informācija par notiekošo. Cilpas, grīstes un citas augstākās pilotāžas figūras izpildīja pasaules rekordiste Daina Vilne ar planieri «Lietuva», sarežģītu pāra lidojumu rādīja liepājnieks Edvīns Vilnis un rīdzinieks Genādijs Boičenkovs ar planieriem «Blanik». Vairāk nekā 40 Rīgas un Liepājas sportistu rādīja sarīkojuma viesiem savu prasmi, veicot grūtos grupveida izpletņu lēcienus un precīzi nolaižoties paredzētajā vietā. Lidmodeļu konstruktori demonstrēja «gaisa kauju» un pa radio vadāmo lidaparātu zibensstraujās virāžas.

– Svētkus sarīkot mums palīdzēja daudzu kolektīvu līdzdalība un atsaucība, saka DOSAAF pilsētas ko mitejas priekšsēdētājs Māris Markovs. Paldies par to sakām Lidostas, Galantērijas kombināta, Tirdzniecības pārvaldes, Mākslas vidusskolas, lekšlietu daļas kolektīviem un kara jūrniekiem.

P. JAUNZEMA teksts un foto

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>