Aizvakar visu dienu mūsu pilsētas debesīs dūca lidmašīnas, un katrs Liepājas puika zināja pasacīt, ka lidosta svin savu 40. dzimšanas dienu. Taču visnozīmīgākie šie svētki bija mūsu aviācijas veterāniem Gunāram Ķipstam, Zigurdam Epermanim un arī Verneram Lejam, kurš savulaik piedalījies Cīravas aviācijas kluba pamatu likšanā.

Arī aizvakar viņi atradās svinību centrā un ar savu dzīves gudrību centās būt noderīgi gados jaunākajiem lidostas apsaimniekotājiem, arī nupat par direktoru domē apstiprinātajam Aldim Mūrniekam, kurš aicināja uz svētkiem atbraukušos tālākos ciemiņus un liepājniekus izpriecāties no sirds, kā arī izmantot mazo “Vilgu” un An-28 pilotu pakalpojumus, lai izvizinātos gaisā un no turienes aplūkotu, cik skaista ir mūsu zaļā liepu pilsēta.

Lai liepājniekiem pēdējos gados visai daudzcietušās lidostas jubilejas svinību sajūta būtu jo pilnīgāka, bija centušies daudzi. Sarīkojumu ar savas prasmes demonstrējumiem kuplināja izpletņlēcēju grupa, īstas gaisa kaujas skatītājiem sarīkoja aviomodelisti, meistarību rādīja deltaplāna un planieru lidotāji, ciemos bija ieradušies kolēģi no Rīgas.

– Ļoti gribas cerēt, ka līdz ar šiem svētkiem mūsu lidostā atkal atgriezīsies dzīvība, – vēlējās Gunārs Ķipsts. Bet Aldis Mūrnieks, viņu papildinot, teica, ka tādēļ, lai strādātu un lietas virzītu uz priekšu, viņš arī esot piekritis direktora postenī nākt strādāt.

Pēteris Jaunzems

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>