Atrašanās vieta

Šeit tiekas aviācijas draugi

Lidlauka plāns

Lidlauka un apkatnes shematisks plāns. Nav oficiāls dokuments aviācijas navigācijai.

Virzieni

Kā nokļūt līdz lidlaukam no dažādiem populariem punktiem. Iesakām izmantot navigatorus.

Tipiski jautājumi

Biesākie jautajumi sakarā ar nokļūšanu un apkārnes iespējām.

Kā nokļūt

Nokļūšanai līdz lidlaukam aicinām izmantot navigatoru. Piem. "Waze" vai "Google navigator" mobilajiem telefoniem, Garmin, TomTom un tamlīdzīgus. Meklējot ar atslēgvārdiem "Lidlauks Cīrava", parasti izdodas veiksmīgi atrast pareizo galapunktu.

Braucot no Liepājas

Ja brauc no paša Liepājas centra, tad pa gandrīz pilnīgi asfaltētu ceļu jābrauc 49km, Sākotnēji braucot pa A9, tad aiz Šukteriem/Vēja ģeneratoru parka drīzumā ir pagrieziens uz Aizputi/Kuldīgu pa P112 26km līdz pagriezienam ar zīmi Cīrava 7. Pēc kreisa pagrieziena nenogriežamies līdz pat Cīravas Muižas pilij un vecajām ūdensdzirnavām pie dīķa, aiz dzirnavām, krustojumā jāgriež pa kreisi, tad pēc 300m atkal pa kreisi, un tad pēc 900m pa labi, kur jau būs priekšā redzams LGS radara tornis. Tur arī ir Cīravas lidlauks.

Ir iespēja braukt caur Zaļo birzi  pa Ventspils šoseju(P111) un nogriezties uz ceļu, kas ved uz Upsēdi un tālāk uz Cīravu. Laika ziņa var ietaupīt minūti, bet jārēķinās ar zemes ceļiem. 

Braucot no Rīgas

Braucot no Rīgas centra jārēķinās ar apmēram 2,5 stundu braucienu. Ātrākais ceļš ir pa A9 caur Saldu, Skrundu, bet tad aiz Skrundas nogriežoties no A9 šosejas pa labi un braucot Aizputes virzienā. Izbraucot cauri Aizputei, jāturpina ceļš Liepājas virzienā pa P112 līdz tam pašam pagriezienam pie Marijām, kur norāde “Cīrava 7”.

Pēc labā pagrieziena nenogriezties līdz pat Cīravas Muižas pilij un vecajām ūdensdzirnavām pie dīķa. Aiz dzirnavām, krustojumā jāgriež pa kreisi, tad pēc 300m atkal pa kreisi, un tad pēc 900m pa labi, kur jau būs priekšā redzams LGS radara tornis. Tur arī ir Cīravas lidlauks.

Braucot no Ventspils

Jārēķinās ar apmēram 1 stundu un 15 minūtēm ja brauc pa Ventspils-Liepāja(P111) šoseju un vēl aiz Mežaines nogriežas uz Upsēdi un brauc tālāk līdz Cīravai un neaizbraucot 300m līdz ūdensdzirnavām, nogriežas pa labi, un tad pēc 900 atkal pa labi, tieši uz Cīravas lidlauku.

Pilnība asfaltēts, bet pāris minūšu ilgāks ceļs ir caur Kuldīgu un Aizputi. Tālāk braucot uz Liepājas pusi pa P112, un nogriežoties pagriezienā pie Marijām pa labi, jābrauc 7 km līdz Cīravai, un tad tieši aiz ūdensdzirnavām nogriežoties pa kreisi, tad pēc 300m atkal pa kreisi un tad pēc 900m pa labi, kur prieksa būs redzams LGS radars.

Jautājumi par lidlauku

Biežāk uzdotie jautājumi par lidlauku, kas var rasties pirms doties to apmeklēt.

Vai tas ir sertificēts lidlauks?

Nē. Cīravas lidlauks nav sertificēts un tie piloti, kas nepazīst lidlauka īpatnības, pilnībā uzņemas visus riskus. Neskatoties uz to, zālāja skrejceļš sezonā tiek uzturēts labā kārtībā, tomēr der sakontaktēties un noprecizēt lidlauka stavokli, pirms lidot ciemos. Lidlauka attīstība un sertificēšana noteikti ir viens no nākotnes mērķiem. Ļoti daudz būs atkarīgs no aviokluba darbības sekmēm.

Vai lidlauks ir apsargāts un vai brīvi drīkst iekļūt tajā?

Nepiederīgajiem pie lidlauka, kluba, LGS, noteikti der sazināties ar kontaktpersonām, kuras norādītas kontaktinformācijā. Iebraucot no ceļa, teritorija ir slēgta ar šlagbaumu. Tāpēc, pirms ir vēlme apskatīt vismaz brīvi stāvošu Mig-15 lidmašīnu un lidlauku kopumā, der par savu ierašanos brīdināt.

Vai būtu iespējams sarunāt ekskursiju lidlaukā un angārā, arī skolēniem?

Viens no kluba mērķiem ir popularizēt aviāciju un tehnisko jaunradi. Sazinoties, mēs noteikti varēsim sarunāt iespēju izsmeļošai ekskursijai, kā arī iepazīties ar dažāda veida lidmašīnām.

Vai ir iespējami apskates lidojumi un cik tas maksā?

Klubs/biedrība pagaidām izklaižu lidojumus nepiedāvā. Bet Cīravas lidlauka bāzējās daži piloti, kuri piedāvā gan komerclidojumus, gan dalīto lidojuma izmaksu(flightshare) lidojumus. Kontaktējoties, mēs varam palīdzēt atrast atbilstošāko.

Ja man ir sava lidmašīna, vai vēl pastāv iespēja to turēt angārā? Cik tas maksā?

Lidlauks un angārs ir privātīpašums un sarunas par iespējām tur glabāt savu mantu, kā arī izmaksām jāveic ar īpašnieku. Sazinoties, mēs varam palīdzēt ar īpašnieka kontaktiem.